VIATA DE LANGA MINE

FORUM DIFICIL PENTRU CEI CE CRED ORBESTE, INDIFERENT IN CE

AcasaAcasa  PortalPortal  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Primul si cel mai mare masacru al omenirii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
abbuviorica
Admin

Data de inscriere : 08/10/2011
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Primul si cel mai mare masacru al omenirii   19.09.12 22:44

Gandul asta nu mi-a venit din condei mi-a venit din cap.

Tocmai eram in plen in jurul mesei,canapelelor si chiar pe balcon,bucatarie si debara, asa cum am fost de sarbatori,intre sarbatori si dupa sarbatori.
Familia lui,familia mea,prietenii lui,prietenii mei.
Toti discutam politica,numaram capetele care au cazut,unii incearca sa le lipeasca la loc,numaram pe cele ce vor cadea,unii le apara, altii le acuza.

Slava domnului ca in casa,afara de curent nu a mai cazut nimic.

Eu ca orice gazda buna, am grija de echilibrul discutiei,de echilibrul tavilor cu suc,cafea si cozonac.
Aici este momentul sa-i soptesc lui Ascary ca imi pare tare rau,dar cozonacul s-a terminat.In alti ani ce ramanea si se usca il transformam in trufe....
Cand echilibrul merge bine, ma trag deoparte si nu ma felicit pentru ideea de a fi demontat PC-ul si am facut din birou loc de debarasare.
Plec sa aduc niste mere.
Este o sansa sa se faca putin mai liniste.
Pana le curata,pana le morfolesc...

Ma uit la mere si ma gandesc la Adam,la Eva,ma intreb de ce am iesit noi oamenii asa cucu ?? poate Adam a fost frate cu Eva ?
"-Eu asi interzice practicarea religiei" striga un invitat - (desigur amic cu mine).
Amicii lui sunt mult mai rezervati si mai politicosi.
Gandurile mele insa zboara mai departe ca mingile de ping-pong.
"Religie...crime...durere...speranta...mantuire...minciuna...rautate..."
poc...poc....poc....poc....

Pana m-a pocnit.

M-am facut si mai mica de emotie...
Desigur...Fantastic...Cum nu m-am gandit pana acum?

Primul si cel mai mare masacru din istoria lumii l-a facut Dumnezeu.....
Sfintia Sa ,Majestatea Sa,Inaltimea Sa,Luminatia Sa....

Fuga la surse

"Si iata Eu voi aduce asupra pamantului potop de apa, ca sa pierd tot trupul de sub cer, in care este suflu de viata, si tot ce este pe pamant va pieri... Caci peste sapte zile Eu voi varsa ploaie pe pamant, patruzeci de zile si patruzeci de nopti si am sa pierd de pe fata pamantului toate fapturile cate am facut... Si a plouat pe pamant patruzeci de zile si patruzeci de nopti... Si a sporit apa pe pamant atat de mult, incat a acoperit toti muntii cei inalti, care erau sub cer... Si a acoperit apa toti muntii cei inalti, ridicandu-se cu cincisprezece coti mai sus de ei... Si a murit tot trupul ce se misca pe pamant: pasarile, animalele, fiarele, toate vietatile ce misunau pe pamant si toti oamenii... Toate cele de pe uscat, cate aveau suflare de viata in narile lor, au murit...Si asa s-a stins toata fiinta care se afla pe fata a tot pamantul, de la om pana la dobitoc si pana la taratoare si pana la pasarile cerului, toate s-au stins de pe pamant, si a ramas numai Noe si ce era cu el in corabie... Iar apa a crescut mereu pe pamant, o suta cincizeci de zile."

Doamne Viorico....!!
Iti dai seama ce ai descoperit ??
Restul numai saltimbanci,palizi imitatori ai lui Dumnezeu,copii nereusite...

3 milioane....7 milioane...cate milioane or mai fi de ucis,nimic nu va egala fantastica reusita a masacrului facut omenirii de Dumnezeu....

Sus In jos
http://viatadelangamine.forumgratuiti.com

Primul si cel mai mare masacru al omenirii
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
VIATA DE LANGA MINE :: SUBIECTE :: Cultura :: Cenaclul forumului-
Mergi direct la: