VIATA DE LANGA MINE

FORUM DIFICIL PENTRU CEI CE CRED ORBESTE, INDIFERENT IN CE

AcasaAcasa  PortalPortal  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Noul potop din si mai noul testament

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
abbuviorica
Admin

Data de inscriere : 08/10/2011
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Noul potop din si mai noul testament   19.09.12 22:46

Scris 13 January 2012 - 11:30 AM

În 2010, vine Dumnezeu la Noe, care trăia liniştit în România şi-i zice:
- Noe, Pământul s-a umplut de răutate şi oamenii M-au uitat. Vreau să construieşti o noua Arcă, pentru că Potopul va veni iar. Să pui pe ea, din fiecare specie, câte un mascul şi o femelă. Ai la dispoziţie 6 luni!
După 6 luni, se uită Dumnezeu pe Pământ şi-l vede pe Noe plângând în grădină.
- Noe !!! Sunt pe cale sa încep Potopul, unde este Arca ???
- Iarta-mă, Doamne, dar lucrurile s-au mai schimbat de la precedentul Potop. Acum am nevoie de autorizaţie de construcţie. Mă tot cert cu un inspector, pentru un sistem antiincendiu, vecinii m-au dat ţn judecată pentru ca am încălcat planul de urbanism construind Arca în gradina mea şi nu am respectat normele de înălţime.
Apoi, compania de electricitate a cerut sa pun ipotecă pe Arcă în vederea acoperirii riscului că nu plătesc costurilor de mutare a liniilor de înaltă tensiune ce trebuie date la o parte cânt transport Arca pentru a fi lansată la apă. Degeaba le-am spus eu că va veni marea la mine, că nu m-au crezut!
Ca să fac rost de lemn, a fost o altă problemă. Este interzis să tai lemn din pădurile învecinate deoarece acolo trăieşte bufniţa cu pete care-i o specie protejată. Am încercat să-i conving pe ecologişti că tai lemnul tocmai pentru a o o salva, dar nici n-au vrut să stea de vorbă cu mine.
Când am început să adun animalele, am fost dat în judecată de activiştii pentru protecţia animalelor. Ei susţineau că ţin animale sălbatice sechestrate într-un spaţiu foarte mic, ceea ce înseamnă cruzime asupra acestora.
Reprezentanţi ai Ministerului Agriculturii mi-au cerut să prezint certificate veterinare pentru fiecare animal, astfel încât să dovedesc că acestea nu au gripă aviară, gripă porcină, turbare, pestă, râie etc.
Apoi, cei de la Ministerul Mediului au spus că nu am voie să construiesc Arca până când reprezentanţii lor nu fac un studiu de impact despre implicaţiile pe care Potopul Tău le poate avea asupra mediului..
Mai am un proces în derulare cu Ministerul Muncii deoarce nu am respectat condiţiile de angajare pe şantier şi nu am respectat protecţia muncii. Blocul Sindical nu mă lasă să fiu ajutat de proprii copiii la construcţie deoarece aceştia nu fac parte din Sindicat şi nu au certificare ISCIR pentru construcţia de nave.
Ca să fie totul şi mai rău, Fiscul mi-a sechestrat toate proprietăţile deoarece vreau să părăsesc ţara fără să-mi plătesc taxele şi impozitele.
Iar Consiliul pentru Combaterea Discriminării m-a amendat că nu respect dreptul tuturor minorităţilor naţionale de a fi luate pe Arcă.
Deci, Doamne, iarta-mă dar, îmi trebuie pe puţin 10 ani ca să fac tot ce mi-ai zis!!
Dintr-o data, cerul se lumină, norii de ploaie dispărură, iar soarele apăru din nou strălucitor pe cer.
- Doamne, să înţeleg că nu ne mai distrugi, a întrebat Noe ?
- Nu, Noe! Se pare că mi-a luat-o Guvernul înainte…

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
http://viatadelangamine.forumgratuiti.com

Noul potop din si mai noul testament
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
VIATA DE LANGA MINE :: SUBIECTE :: Cultura :: Cenaclul forumului-
Mergi direct la: