VIATA DE LANGA MINE

FORUM DIFICIL PENTRU CEI CE CRED ORBESTE, INDIFERENT IN CE

AcasaAcasa  PortalPortal  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Efectul Karuna....!!!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
abbuviorica
Admin

Data de inscriere : 08/10/2011
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Efectul Karuna....!!!   18.10.12 1:33

Din perlele Karunei ...de pe Softpedia

Motto:
Karuna are 11.144 postari pe Softpedia....
Nu ma intrebati despre ce....

Karuna declara:
Eu am avut de multe ori impresia ca unii musulmanii sunt crestini chiar fara sa vrea... Adica sunt oameni buni care se comporta firesc...
Radio Abbuvan raspunde:
Stimata neascultatore,se recomanda sa ascultati si a doua impresie.Sau urmatoarele...Succes !

Karuna declara:
Pai cat mi-o fi de simpatic gigel, chiar nu ma pot omora uneori dupa stilul lui de a batjocori.

Radio Abbuvan raspunde:
Si noi va recomnadam sa va omorati din motive mai serioase

Karuna declara:
pana una alta, am invatat ca si antisemitii au si ei dreptatea lor, chiar daca nu au avut ocazia sa ii cunoasca si pe evreii de treaba.
Radio Abbuvan raspunde:
Stimata ingrijorata,niciodata nu e prea tarziu daca sti unde sa cauti-gasesti.

Karuna in biografia lui Sorinica:
Eu cred ca nu ai fost niciodata soldat si nu ai luptat in niciun razboi, fiindca militarii, de orice grad ar fi ei, au o anumita disciplina mentala care la dumneata nu se intalneste.
Radio Abbuvan continu sa il caute pe Sorinica sa dea replica

Perle pur si simplu....:

Au devenit antisemiti acei romani care au avut de a face doar cu evrei ticalosi, asta e clar.
Si probabil cand o sa aiba dovezi ca evreii sunt intr- adevar oameni cumsecade, o sa le treaca...

Evreii de atunci au avut carevasazica ghinion; si nu e cazul ca sa dai vina pe altii pentru treaba asta.

Cand o sa fiu antisemita o sa iti raspund.

Asa-i, ai dreptate, dar a fost sa zicem momentul lor sa isi scoata parleala, dupa toate hartuielile de care au avut parte, moment pentru care nici nu isi imaginau ca o sa plateasca urmasii lor... Nu cred ca a fost mai mult decat o adaptare la moment, mai ales ca n-aveau nicio retinere de ordin ideologic... Cum nicio retinere nu au avut nici cei care cu cativa ani mai inainte ii condamnase la moarte pe toti. Poate ca chiar asta a fost motivul pentru care au fost mai dezinhibati ca altii... Iti dai seama ca n-ai cum sa nu fii cumva socat cand afli ca esti condamnat la moarte de diversi, dupa care trebuie sa supravietuiesti tot in aceeasi lume cu ei... (?!)

Cum bre? Cine i-a mai holocaustizat dupa razboi? Vorbeam despre cum a fost adus comunismul in Romania.

Eu nu prea cred ca antisemitismul a prins la mase. Ca si in cazul comunismului, eu cred ca a fost doar solutia de moment, vazuta de unii care erau la putere sau care influentau puterea si opinia publica, a acelor timpuri.
Evreii nu erau vinovati decat de faptul ca se nascusera evrei si ca destinul lor avusese pana atunci un anumit traiect.

Acuma, e si vorba aia ca dragoste cu sila nu se poate... ca ei fac nazuri si zic ca de aia si ca de aialalta, si ca de aia nu te iubeste... Dar daca ne punem pe cautat, ce, parca nu le putem gasi si lor 'paduchi' in cap? Sa moara ei, carevasazica, din dragoste...

Daca nu scriam nimic nu te dadeai acum interesanta fara sa spui nimic. Aflam deci ca esti tare fudula...

Nici eu nu sunt antisemita. Sunt doar antiobraznicie, antitupeu magaresc, anti tiganeala, anti porc samd... Si sa ne amintim ca nemtii nici inainte nu i-au iubit, deci chiar nu mai conteaza acum dupa... Si adica de ce s-ar omora cineva dupa dragostea nemtilor?
Sus In jos
http://viatadelangamine.forumgratuiti.com
abbuviorica
Admin

MesajSubiect: Re: Efectul Karuna....!!!   18.10.12 2:00

Aria ...Ortodoxie...!

a, tot vorbim de pelerinaj, mie imi place sa merg la Putna, unde e mormantul lui Stefan cel Mare! Ma duc si ii multumesc ca a aparat tara de turci, si ca nu am ajuns si noi musulmani, si sa ne arate lumea cu degetul ca nu suntem crestini...

Ca altfel, nu ai de ce sa ii acuzi pe crestini de idolatrie atata timp cat este scris in cele zece porunci "sa cinstesti pe tatal si pe mama ta"... Iar sfintii sunt Sfinti Parinti spirituali ai tuturor oamenilor, si, carevasazica nu greseste nimeni cu nimic cinstindu-i, ci, dimpotriva, este astfel implinita una din poruncile divine.

Mergand pe aceeasi idee, cei ca tine nu o sa cinsteasca pe mama, tata, sau alt binefacator, si, in plus, nici poza in buletin n-o sa aiba...
Sus In jos
Blandu

Data de inscriere : 16/10/2011

MesajSubiect: Re: Efectul Karuna....!!!   18.10.12 9:50

la pelerinajul de la Sf. Paraschiva s-au scos 2,5 milioane de euro. Bulgarii au vrut si ei un os din Sf Paraschiva dar BOR nu le-a dat
Sus In jos
abbuviorica
Admin

MesajSubiect: Re: Efectul Karuna....!!!   18.10.12 10:14

Frate -frate,dar oasele is pi bani...

Mai bine sa moara osul meu, decat sa ma uit la al tau.....
Sus In jos
abbuviorica
Admin

MesajSubiect: Re: Efectul Karuna....!!!   18.10.12 10:33

sa continuam cu efectul razelor de luna asupra galosilor gauriti:

Mai ne destainuieste Karuna...:

Eu, carevasazica, vorbesc de carte mai intai, ca fara carte nu aveai tu acuma cu ce sa te lauzi...
Carevasazica, daca n-ai carte, de unde auzi tu Cuvantul lui Dumnezeu? Auzi voci?

Daca nu recunosti ca ti-a parvenit Biblia si respectiv Cuvantul lui Dumnezeu printr-un alt om, atunci esti un mare ipocrit.

Tu chiar nu iti poti imagina ca daca nu era Biserica tu nu mai aveai nicio Biblie acum? (........!!!)

Umanismul n-a facut decat sa plagieze crestinismul excluzandu-l din ecuatie pe Dumnezeu,
fiindca ii incurca pe unii in anumite socoteli.
Deci umanismul, n-are niciun Dumnezeu, daca tot intrebai de diferente.

Domnule, hai ca esti simpatic... Tu zici ca ai primit Biblia de la Dumnezeu? Zi-ne dar si noua cum arata ca sa nu ne pacaleasca vreun escroc cand ne-om duce sa o cumparam.....

Nu-i asa de usor ca sa ajungi la concluzia ca Iisus este Dumnezeu, mai ales ca mediul este atat de contaminat de informatii contradictorii si toxice, pana una-alta; asta ti-o spune o fosta atee...

Mi-ar placea sa imi povestesti, fiindca nu am timp sa citesc in amanunt si sa inteleg, de care religie/ritual te simti tu totusi mai apropiata, cu care simpatizezi mai mult, si cine zici tu ca este Iisus.

Fata pur si simplu are motivele ei si felul ei de a fi credincioasa, ca, nah, se vede ca nu se trage dintr-un neam de constipati...
Sus In jos
abbuviorica
Admin

MesajSubiect: Re: Efectul Karuna....!!!   18.10.12 11:08

Aria...Islam

Esti ca o soseta murdara asezata printre portelanuri, ca sa ma exprim la fel de sugestiv ca tine...

Domnule, cu toate cercetarile voastre, nu o sa ii puteti impiedica pe unii sa fie bestii ca dupa aceea sa se justifice cu litera Coranului. Fiti realisti si recunoasteti ca oamenii, in general, credinciosi sau atei, au mai degraba minte putina si astfel sunt inclinati sa comita orori...

Religia voastra nu se compara cu crestinismul, fiindca crestinismul nu invata ca omul care a gresit trebuie omorat cu pietre.

Aici te inteleg fiindca si la crestini exista termene de comparatie... Doar ca nu cred ca nu folositi si voi Coranul si de cod penal, fapt care in aceste vremuri nu mai este o idee asa de buna...

Pai si la romani e intalnita chestia asta. Mama cand se adreseaza copiilor, isi incepe sau isi termina discursul cu "Mama,..", iar tata poate face la fel...

(pentru thinkabout)
Api de ce sa te invidieze, draghe? Altfel, dupa ce tot te-ai straduit sa iti dai in petec, nu ca ai fi tu o fata rea, parol, ca si tu si gigel royalu' cum ii place lui sa i se spuna, imi sunteti simpatici, si ai tratat totul de la bun inceput cu o infinita batjocura si aroganta, nu cred ca are sens sa te mai miri ca ai reusit sa iti atragi anumite nedorite epitete... Omul, dupa legea crestina, fie el si musulman, e obligat sa te atentioneze, intelegi tu?...

Sus In jos
Blandu

MesajSubiect: Re: Efectul Karuna....!!!   18.10.12 13:50

deci ii fata sau gajiu ?
Sus In jos
kuki

Data de inscriere : 12/10/2012

MesajSubiect: Re: Efectul Karuna....!!!   18.10.12 15:14

e maaare softpedia ala, are j'de mii de forumuri si topice... eu n-am reusit sa va descopar unde scrieti....:(
Sus In jos
abbuviorica
Admin

MesajSubiect: Re: Efectul Karuna....!!!   18.10.12 16:40

Religie si spiritualitate (!!!) -sub poiana lui Iocan...
la iudaism,crestinism si islam.

acolo e bataia pestelui....

Ben gal -banat si perpetumobile suparat pe romani si tigani....

eu am trei zile "suspans ",pana maine cam la ora asta,m-a raportat Solstice..
asa imi trebuie daca nu-mi tin gura,sau nu fac ca ea 10 fraze in total- 7 ontopic, 3 jigniri strecurate printre ele
sa nu le gineasca moderatorii...
Sus In jos
Blandu

MesajSubiect: Re: Efectul Karuna....!!!   18.10.12 19:10

mai frumusico,ia sa-mi dai si mie linkul unde va ciondaniti toata ziua
Sus In jos
abbuviorica
Admin

MesajSubiect: Re: Efectul Karuna....!!!   18.10.12 22:41

Blandu a scris:
mai frumusico,ia sa-mi dai si mie linkul

mai bine iti dau adresa...dar sa vi cu flori...!

Blandu a scris:
unde va ciondaniti toata ziua

http://forum.softpedia.com/forum/338-spiritualitate-si-religie/
Sus In jos
Blandu

MesajSubiect: Re: Efectul Karuna....!!!   19.10.12 0:14

bine hai ca trec...sa-mi zici cand vrei s-o joc putin in picioare
Sus In jos
kuki

MesajSubiect: Re: Efectul Karuna....!!!   19.10.12 13:20

Vai de mine, dar va dati la gioale in cel mai minunat sens al cuvintelor...am avut si eu o perioada de glorie, dar m-am cam saturat sa vin cu argumente si sa dau de pereti care ma asculta... asa ca, eu n-am sa particip la astfel de discutii , care circula pe net de cel putin zece ani, aceleasi raspunsuri si aceleasi certuri...m-am plictisit de numa...

ce-a fost amuzant? ca suntem in octombrie si Edgar-Sorinica- perpetum crede inca faptul ca tu esti eu....cap patrat, ca altfel nu-i pot spune, hahahaha:))))
Sus In jos
kuki

MesajSubiect: Re: Efectul Karuna....!!!   22.10.12 16:56

Sorinica:

"Dece raport? Din replicele tale se intelege unde traiesti tu. Eu numai am mentionat ca sunt si asa cazuri si nu am scris o boaba ca tu traiesti in Israel pe socoteala evreiilor. Daca tu nu crezi ca sunt asa cazuri,citeste ziarele ca in curand o sa se scrie despre cazuri ca astea.

Daca de emigrare la Israel este vorba, el este permis numai evreiilor deoarece in declararea infintarii Statului Israel este scris ca Israelul este patria tuturor evreilor din lume."

aha, a trimis scrisoarea din iulie si asteapta ca "cineva" sa fie scoasa din tara:))))

spuneti si voi, cum poate un om sa incerce sa faca rau , iesind din sfera virtualului, cu scrisori mincinoase la ministerul de interne, doar pentru ca-l scoate cineva de prostovan pe forumuri? ce fel de om este acesta psihologic vorbind?

obsedat de mine, crede ca numai eu pot sa-i dau cate-o castana pe forumuri, asta chiar e amuzant...
Sus In jos
abbuviorica
Admin

MesajSubiect: Re: Efectul Karuna....!!!   22.10.12 19:10

Kuki-personajul este fara sanse de indreptare.
Se face permanent de ras in mai toate topicele,fie prin grandomanie,fie prin nestiinta, fie prin rasism.
Spor nu are pe Softpedia cum nu a avut in nici-o parte.

L-am cautat pe unde a scris,am inteles caracterul si m-am racorit aducand aici cateva perle .
Daca personajul era macar 10 % inteligent vedea diferenta de ortografie dintre noi,
faptul ca tu scri corect,iar eu plin de greseli gramaticale.

Dar de acum, am sa ascult sfatul tau.
Prea mult timp pierdut aiurea cu ciorovaieli fara rost.
Oricum nu poti tine piept unei echipe antrenata, scolita si platita sa scrie pe forumuri.
Blogul l-am inchis astazi,asa ca ma voi concentra aici, unde sper ca oameni fel de fel, sa discutam fara ifose,
fara aroganta si fara atacuri la persoana.
Ai vazut ce putini suntem si nu chem pe nimeni personal.
Daca vine cineva este bine venit,daca nu,ne descurcam si asa.....
Si mersi tuturor ca ma suportati...
Sus In jos
kuki

MesajSubiect: Re: Efectul Karuna....!!!   22.10.12 23:20

Vio, asta da veste buna...eu stiu cati nervi imi faceam in conversatiile astea si la un moment dat am realizat la cata energie irosita am depus in i incrancerari cu tot felul de analfabeti....bravo, ai un forum de construit!
Sus In jos
Blandu

MesajSubiect: Re: Efectul Karuna....!!!   22.10.12 23:57

abbuviorica a scris:

Si mersi tuturor ca ma suportati...

Cu greu dar ce sa facem,nimeni nu-i perfect :))))
Sus In jos
kuki

MesajSubiect: Re: Efectul Karuna....!!!   04.11.12 15:32

hahahaha...este o placere sa va citesc pe softpedia...tu zici de una sau de alta si el...tzop cu aceeasi poveste in care crede ca si cum ar fi a lui : "doamna care nu-i evreica dar care a alyat, bla, bla" .

acelasi raspuns tot timpul, acelasi text, e clar ca nimeni nu-i poate scoate din cap ca nu esti aceeasi persoana cu mine... nu-i nimic, lasa-l "sa mananca si gura lui in urma noastra" in continuare, ca nu-l ia nimeni in seama...
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Efectul Karuna....!!!   

Sus In jos

Efectul Karuna....!!!
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
VIATA DE LANGA MINE :: SUBIECTE :: Glume-
Mergi direct la: