VIATA DE LANGA MINE

FORUM DIFICIL PENTRU CEI CE CRED ORBESTE, INDIFERENT IN CE

AcasaAcasa  PortalPortal  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Cum sa ne calmam starile si emotiile negative

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Dana H

Data de inscriere : 01/10/2012

MesajSubiect: Cum sa ne calmam starile si emotiile negative   15.11.12 15:38

In ultimul an din viata mea am trecut prin multe situatii grele , uneori am simtit ca nu le mai pot duce , am alergat la medicul de famile si mi-a recomandat renumitul Xanax , am luat o perioada , m-am simtit mai bine , dupa starile de nervi , de stres , de oboseala au revenit , binenteles ca si stresul zilnic la serviciu , si grija pe care o duc zilnic pentru copiii mei asi fac efectul , dupa cum stiti am alergat si la cardiologie si mi s-a depistat ca am Tahicardie , acum sunt sub tratament .
Problema este ca aceasta stare de presiune nu-mi trece mai deloc , simt cateoadata ca nu mai pot respira , nu stiu daca cineva de aici sufera de aceasta problema , dar eu ma confrunt mai mereu cu ea ,
Nu stiu cati dintre noi avem curajul sa vorbim despre aceste stari , dar cred ca daca am vorbii ne-ar fi mai usor .
Sus In jos
riham

Data de inscriere : 04/08/2012
Varsta : 27
Localizare : Romania

MesajSubiect: Re: Cum sa ne calmam starile si emotiile negative   29.11.12 19:01

Doamna Dana va salut curajul de a deschide acest dialog .Starile de stres afecteaza sanatatea fizica si mentala ,de aceea trebuie inevitabil sa incercam sa fim deasupra lor .Voi incerca sa aduc mai multe amanunte care sa ne fie utile tuturor .Viata de zi cu zi in conditiile actuale de trai ,nu este deloc usoara ,dar cu putina incredere trecem mai usor peste toate , ceea ce de altfel va urez si dumneavoastra .
Sus In jos

Cum sa ne calmam starile si emotiile negative
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
VIATA DE LANGA MINE :: SUBIECTE :: Sanatate-
Mergi direct la: