VIATA DE LANGA MINE

FORUM DIFICIL PENTRU CEI CE CRED ORBESTE, INDIFERENT IN CE

AcasaAcasa  PortalPortal  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Apropo de muzica israeliana

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
abbuviorica
Admin

Data de inscriere : 08/10/2011
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Apropo de muzica israeliana   21.04.14 0:27

Apropo de muzica israeliana.
Tocmai ma plictisem,ca in fiecare an de paste, cand primesc un mail de la D-na Smilovici  (draga de ea....)
sa-mi povesteasca ceva muzical.
Si zice ;
"Mai Viorico, (asa imi zice ea),  sa vezi chestie...
La televizor, in fine, ceva spectacol cu muzica macar de Paste.
Nu ceva nou,adevarat, reluari, ca toti sunt in vacante, dar oricum ceva mai simpatic ca Big Brother...
Postul unu...muzica israeliana "Shirim eretz Israel".
Muzica de aia ...stii tu :"au fost nopti..." Nuomi Shemer, cante patriotice cu muntii Golan, Ghilboa, cu campuri, cu plantat livezi, drumul pana la sat.....ma rog cantece si munca patriotica.
Scena aranjata, steaguri, flori, festival.
Sala...nu-ti mai spun ...media de varsta 60+, dar se tineau bine, majoritatea askenazi scortosi si intepeniti in scaune.
Acu...mie imi plac cantecele astea Viorico,le mai cantam in autobuz in excursii... dar cand ii vad pe scrobitii aia fanisiti, ce plang eu usor, dar ma ia si mai tare plansul...
Spune tu, asta-i distractie de paste...?

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]   [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Dau, mai fata, pe postul 2...Shlomi Shabat si invitatii la Cesarea....
Scena ...nu stiu unde e scena... sa nu ma misc de te mint...Reflectoare, artificii, efecte, spoturi
Sala...sa ma scuzi...ca la manelisti...toti topaiau strigau apaludau, desi muzica asta sefarada e cam de depresie de felul ei..".lacrimi curg", "lacrimi pe mormantul proapspat", "mare de lacrimi', "am varsat numai lacrimi ".....
(Cata ceapa manaca astia, mai fata ....!)
Ma, da sa fiu a naibii de nu am ramas la postul doi....darbuka...chestii...macar astia stiu s-o dea in petrecere.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]   [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

In fine era si pe 3 ceva....Unul din clanul Banai, se chinuia cu niste glume mai botite  ca fata lui ...

Acu....de ce iti scriu eu asta, Viorico....?
Mi-ai zis sa-ti trimit un CD de ala cu muzica israeiana.
eu....te-am avertizat....
Daca insisti, fato, iti trimit pana la urma....!!
Shuvi elai cu un raspuns..."
Sus In jos
http://viatadelangamine.forumgratuiti.com

Apropo de muzica israeliana
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
VIATA DE LANGA MINE :: SUBIECTE :: Cultura :: Cenaclul forumului-
Mergi direct la: