VIATA DE LANGA MINE

FORUM DIFICIL PENTRU CEI CE CRED ORBESTE, INDIFERENT IN CE

AcasaAcasa  PortalPortal  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Scrisoarea unui catatean nordic pentru Ahmed

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
abbuviorica
Admin

Data de inscriere : 08/10/2011
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Scrisoarea unui catatean nordic pentru Ahmed   04.07.14 22:37

"Dragi oameni saraci, nevoiasi, analfabeti din tarile Africii si Orientului Mijlociu....

Stiu ca Dumnezeu v-a dat o fire impulsiva, ca nu va place prea mult munca, ca de regula religia va ocupa intregul bagaj de cunostiinte, dar, uite noi va invitam sa veniti totusi, in speranta ca  in final va fi bine.
Daca acceptati sa veniti o puteti face legal, dar si ilegal este bine, casa, masa si o mica suma lunara nu o sa lipseasca.
Mai maturati o strada, mai reparati un gard, mai lucrati la trotuare sau la autostrazi, nu o sa solicitam prea mult, ca pentru muncile mai grele ii avem  romanii, bulgarii, sarbii de care ne putem imediat descotorosi.
Va promitem libertate totala, si speram ca intr-un final sa ne faceti bucuria sa acceptati cateva din micile noastre obiceiuri, festivaluri, chermeze, zile ale cartii sau si sa reinventam roata cascavalului.Obiseiuri diferite, adevarat, de cele cunoscute de voi, dar cine stie, poate o sa vi se para cat de cat pozitive asa prafuite cum sunt.
Nu insistam prea mult , ar fi pacat sa plecati inapoi suparati si se ne vorbiti de rau in lume, cand noi asa cum ne-am priceput, mai bine, mai rau, am incercat putin multiculturism.
Daca totusi si totusi mancarea noastra nu e destul de condimentata, iar mirosul de alcool va supara, speram ca aceste proaste obiceiuri ale noastre, de care nu avem puterea a ne dezbara, sa o faceti voi prin legile ce le veti adopta cand majoritatea parlamentara va va apartie.
Desigur oferindu-ne si noua la randul nostru, sansa unui loc de munca  si a unor  camine de nefamilisti. conform principiilor sociale si multicukturale la care tinem atat de mult.

Astept cu nerabdare vesti

un cetatean european, multicultural dar inca neintegrat "
Sus In jos
http://viatadelangamine.forumgratuiti.com

Scrisoarea unui catatean nordic pentru Ahmed
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» La Multi Ani, Marian! (sot Adri)
» LA MULTI ANI DRAGA NOASTRA CLARA

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum