VIATA DE LANGA MINE

FORUM DIFICIL PENTRU CEI CE CRED ORBESTE, INDIFERENT IN CE

AcasaAcasa  PortalPortal  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Votati-o pe Monica Macovei - e naiva, dar se trateaza.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
abbuviorica
Admin

Data de inscriere : 08/10/2011
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Votati-o pe Monica Macovei - e naiva, dar se trateaza.   26.10.14 18:46

Monica Macovei s-a aflat in locul potrivit , la timpul potrivit.
Fie ca se schimba ceva in 89 fie ca nu, cariera sa era asigurata.
La Europarlamentare sau la comitetul Central PCR
De la procuror in anul 1990 ,la expert in drepturile omului,avocat la CEDO ,Ministru al justitiei 3 ani, apoi in 2009 europarlamentar, in 2014 din nou /europarlamentar.
De ce Monica Macovei candideaza independent ?
Simplu, in partid nu avea sanse, in teren nu are de loc adepti si priza, iar fonduri nu-i lipsesc.   100.000 EU campanie electorala e o bagatela
Situatie materiala mai mult decat infloritoare, o pensie de 3000 EU asigurata de parlamentul european,cam 200.000 EU anual din salarii, diurne, inchirierea a 2/5 case ce le detine
Totusi, sansele ei sunt cam 4-5 % , nici-o sansa sa treaca in turul doi...
Totusi....de ce candideaza acesta doamna ?
Simplu....
Pentru a intari positia ei pentru viitorii ani.
O candidata respinsa de sistemul corupt...
O reformatoare a sistemului de justitie blocata, de cei ce nu vor sa aibe de-aface cu justitia sau au avut deja "la rece"
Desigur in final va face declaratii despre fraudele uriase de la votul prezidential care au vaduvit-o de mandat....
Si nu in ultimul rand Comisia Europeana....Ce e rau in presedinta unei Comisii Europene ????

Si mai sunt unii care o cred naiva......!!!!!
Sus In jos
http://viatadelangamine.forumgratuiti.com
abbuviorica
Admin

Data de inscriere : 08/10/2011
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Votati-o pe Monica Macovei - e naiva, dar se trateaza.   26.10.14 20:20

Nu aveam nici-o intentie a ma interesa de "prezidentiale".
Dar, remarca unui prieten cum ca D-na Monica Macovei ar fi comunista si in acelasi timp doreste sa vina si la noi occidentalii si americanii sa ne sustina cum sustin Israelul, m-a facut curios.Si i-am raspuns:..... "D-na Monica Macovei nu este nici pe departe o comunista.Pardon.
Dar este nationalista.
Bine, nu pana acolo incat sa se se rada in cap si sa-si ingroase ceafa, dar e totusi o nationalista de prima mana.
La a doua mana insa, considera ca se poate face ceva rabat.
La urma urmei ,ce daca taie padurile romanesti americanii in locul europenilor ?(Ca romanii nu mai apuca)
Ba avem un avantaj fata de israelieni, pe care se stie, americanii ii tin in brate.
Noi (mai ) avem paduri, ei saracii nici asta nu au avut.
Apoi daca este pentru emanciparea femeii, clar ca americanii sunt bineveniti,
Se vede la femeile din Mihail Kogalniceanu ce emancipate sunt, decand cu trupele americane.
Asa vom lupta cu succes si impotriva hijabului islamic caci se stie americanii vor sa vada pe ce dau banii....
Ia sa rasturnam la Caracal cateva trupe americane sa vedeti ce infloreste Oltenia.
Dar si aici stam mai bine decat israelienii care importa moldovence si ucrainince pentru emancipat.
D-na Macovei intelege necesitatea arzatoare a unei prezente occidentale in Romania.
Mai ales pentru turism.Da, pentru turism.
Americanii, occidentalii stiu sa dea bacsis, nu ca amaratii din tarile fost comuniste.
Apoi, daca romanii fug in vacante la Bulgari, cine sa le tina locul ?
D-na Macovei are solutia .
Occidentalii...
Si in agricultura stam mai bine ca Israelul, si putem atrage septelul occidental si american pe tarlalele noastre.
Dar cartea tare ce o joaca d-na Macovei, foarte tare si deocamdata o tine in maneca este Siguranta Nationala.
Da, siguranta nationala .
Fata de noi, cu Ucraina, cu Rusia, cu serpii din Insula si din tara, cu Balcic, cu Ungaria pe cap si Transivania in coaste,Israelul este copil mic cu palestinienii lui
Si bine ar face americanii, la indemnul larg al doamnei justitiare Monica Macovei, sa se buluceasca toti in Romania.
Vor avea marele avantaj ca nu o sa-i gaseasca ISIS acasa...
Sus In jos
http://viatadelangamine.forumgratuiti.com

Votati-o pe Monica Macovei - e naiva, dar se trateaza.
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
VIATA DE LANGA MINE :: SUBIECTE :: Cultura :: Cenaclul forumului-
Mergi direct la: