VIATA DE LANGA MINE

FORUM DIFICIL PENTRU CEI CE CRED ORBESTE, INDIFERENT IN CE

AcasaAcasa  PortalPortal  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Tunsoarea unui primar....

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
abbuviorica
Admin

Data de inscriere : 08/10/2011
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Tunsoarea unui primar....   27.11.14 21:41

Domnul primar Mazare iar a calcat in strachini.

Si de data asta a enervat Centrul pentru Monitorizarea si Combaterea antisemitismului
Cei da la monitoare i-au vazut look-ul si nu le-a placut.
Cica seamana cu Hitler, asa ca i-au tras o sesizare la parchet.
Considerand gestul lui Mazare scandalos si provocator.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Mai spune comunicatul Monitorizatorilor :La numai două zile după ce un cetatean roman, etnic german, a devenit Presedintele Romaniei,
Asta inca nu am inteles daca e de bine, sau e de rau.
Daca etnicul german era de dorit ca presedinte pentru o tara in care s-a petrecut Holocaust, sau nu.
Si tocmai in fericitul moment cand primarul constantean a descoperit pe matusa Hedda si varul Misii, etnici germani ca si viitorul presedinte

Dar iata o intorsatura neateptata.....
Domnul Sorin Lucuan Ionescu care l-a inlocuit recent de tot la carma Comunitatii evreiesti din Constanta pe domnul Carol Friedmann.spune ca astea sunt fleacuri
Spre deosebire de d-l Friedman, d-l Ionescu este mult mai modern.
A fost ziarist de presa scrisa, pentru cotidianul Telegraf, unde a avut functia de redactor-sef, corespondent la Evenimentul Zilei, director al cotidianului Observator, director de programe al TV Neptun. Intre 2007 şi 2010, a condus, din postura de director adjunct, Teatrul de Stat Constanţa. S.L.I. este, de asemenea, membru al Uniunii Scriitorilor din Romania si prieten la catarama cu Mazare.
ce- leaga ?
Vechiul Testament, desigur- numai si numai Vechiul Testament
mai ales daca nu sunt mostenitori.

Si spune D-l Ionescu:
Mi se pare  prostie la fel de mare ca şi expresia consacrată «figură de jidan». La fel cum pe noi ne deranjează o astfel de expresie, mi se pare impardonabil ca atitudinea cuiva să fie catalogată după felul în care arată sau cum se piaptănă“

Ba, D-l Ionescu merge si mai departe...
Nu, nu-i aici nici urma de antisemitism.

Mâine- poimâine mi-e teamă ca nu cumva cineva care mi-ar studia fotografia să nu emită părerea că semăn cu Himmler“, a conchis şeful comunităţii evreieşti de la malul mării, care este şi director de programe al TV Neptun, postul de televiziune înfiinţat de Radu Mazăre şi Nicuşor Constantinescu.

Deci, dragilor, totul este relativ, dar nu ma bazez pe asta....

Daca maine -poimaine cineva ma aseamana cu Eva Braun (daca ar fi trait si azi ) ?
Nu pune centrul monitoarelor de o petitiune impotriva mea?
Si imi strica cazierul ??
Sus In jos
http://viatadelangamine.forumgratuiti.com

Tunsoarea unui primar....
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
VIATA DE LANGA MINE :: SUBIECTE :: Cultura :: Cenaclul forumului-
Mergi direct la: