VIATA DE LANGA MINE

FORUM DIFICIL PENTRU CEI CE CRED ORBESTE, INDIFERENT IN CE

AcasaAcasa  PortalPortal  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Forbes'ul israelian

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
abbuviorica
Admin

Data de inscriere : 08/10/2011
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Forbes'ul israelian   18.06.15 22:30

Exista si un Forbes israelian.
Tot in milioane, dar de sekeli.

Ruda saraca -dar nu cine stie ce - marelui Forbes

Cine este pe primul loc?
-Primarul Ierusalimului. 450 milioane de Sekeli.Nu rau.
Spre cinstea lui nu functia I-a adus averea, o avea in mare parte dinainte.
Impreuna cu fratele lui au pus baza unei firme Hitech- BRM si apoi Check Point
Au investit jumatate million, au castigat zeci de milioane
Singurul fara legatura cu politica

-Locul 2, un parlamentar din grupul de stanga nou infiintat, Arel Margalit cu 220 milioane.
Ce face d-l Margarit ? conduce un fond international de 900 milioane.Care fond investeste in prune uscate si le primeste inapoi crude si frumoase si devreme acasa.....

-Locul 3 un baietel saracut de prin Neghev, care a prins pestisorul de aur, insurandu-se cu fata proprietarului celui mai mare ziar israelian
Dispune de 150 milioane sekeli .De ce in lista nu-I trecuta nevasta-sa....un mister

Locul 4 -spaima Iranului, Benjamin Nethaniahu..Ba de la mama, ba de la tata, ba de la nevasta, ba de la popor, (ca e foarte popularos) ba de la conferinte 3 ani prin America a adunat si el 42 de milioane.

Locul 5 -Naftali Bennet....port drapelul sionistilor, parasionistilor, colonistilor si tupeistilor.
Tot trecand din casa in casa prin West Bank a adunat si el vreo 30 milioane.

Locul 6 Avi Gabai, proaspat parlamentar si ministru, care va sari curand in prima liga.A avut vremuri bune baiatul, cand era sef la telefoane castiga 175.000 sekeli pe luna.

Locul 7 un politician artist, sau un artist politician. Tot aia....Yair Lapid. Fiu de supravietuitor al holocaustului ne arata ca speranta moare ultima.
Taticu l-a lasat aranjat, s-a mai aranjat si el pe la TV acum ca parlamentar si fost ministru de finante, ne anunta ca are 22 de milioane si vreo 10.000 de fane

Locul 8 il ocupa armata, aviatia, fostul sef de sindicat Haim Katz, din 99 parlamentar de succss.Succesul se numara cam in 20 de milioane.
Cine stie ce inseamna sa fi sef de sindicat la marile monopoluri de stat intelege cat de modest a fost saracul Katz...Ii doresc insanatosire grabnica....

Locul 9 Iakob Perry.Mi-e si frica sa spun cat are .Tipul e de la Shin Bet, mai rau ca Mossadul....Va spun cifrat, asa ca cititi invers sa nu am probleme....
81 de milioane de suluri de hartie higienica., Shhhhhhhhhhhhhhhhhhhh!!

Locul 10...scapi de dracu dai de tac'su  Acest tovarasu'gradu, a adunat 10 milioane doar din pensia de la armta ta a lui si a sotiei...tovarasa'gradu
Si au fost grade la umbra....daca erau la soare ? Desi aplauze pentru pensionarul Yohav Galant

Asadar 9 din 10....politicieni.

Pentru locul 11 ma bat eu cu domnul Oropsitul.
Dansul nu se indura sa vanda cele 3 Toyote Spiritus, eu nu ma indur sa vand colectia de capace de bere, sa adunam si noi  milionul si sa fim trecuti in Forbăsul israelian ca tăt omul de se respecta
Sus In jos
http://viatadelangamine.forumgratuiti.com

Forbes'ul israelian
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
VIATA DE LANGA MINE :: SUBIECTE :: Cultura :: Cenaclul forumului-
Mergi direct la: