VIATA DE LANGA MINE

FORUM DIFICIL PENTRU CEI CE CRED ORBESTE, INDIFERENT IN CE

AcasaAcasa  PortalPortal  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

caut o evricuta....

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
abbuviorica
Admin

Data de inscriere : 08/10/2011
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: caut o evricuta....   02.01.17 15:24

djl a scris:
Eu caut de aceiaşi confesiune sau măcar Creştină şi Albă, dar văd că rasa albă a cam dat-o în cocalarism. Poate prin alte ţări o fi altfel, dar în România majoritatea fetelor ştiu doar club, şoping, restaurant şi chestii la modă, iar eu cum vreau o persoană cu care să pot discuta şi alte lucruri, am reacţie alergică la genul ăsta de persoane. M-am gândit la Evreice pentru că e mitul ăla cu că Eevreii sunt mai deştepţi şi mai isteţi şi mă gândesc că am mai multe şanse să găsesc pe cineva o.k. Oricum, dacă nu e relaţie, măcar o bună prietenă pe vecie.
Nu mă atrage Mozaismul, dar majoritatea Evreicelor (d.p.d.v. rasial vorbind) sunt Moziace... dacă ar fi Creştine, bine ar fi. Bine, cea mai mare paradigmă ar fi să dai peste o Evreică Moziacă care să se comporte aşa cum ar trebui o Creştină: să fie o persoană simplă (chiar dacă are bani), să nu fie cicălitoare, să fie iubăreaţă, să nu sară pe altul dacă pleci din oraş. 

Djl, asa cum am dorit sa te  ajut cu date despre fel de fel pe aria  iudaism,
asa am sa te sfatuiesc si acum de bine.

Fa un chestionar cadru cu dorintele tale si cu posibilitati.
Apoi poti sa te orientezi mai usor.

Adica,noteaza ce doresti...in primul rand o fata care sa fie laica sau religioasa, caci daca e religioasa adio calatorii cu masina sambata, guli-guli, fumat si alte ispite ale diavolului. Lumanari si iar lumanari
Daca vrei o fata laica trebuie sa vezi cam ce se potriveste.O fata din familie yemenita, serioasa, care chiar maritata asculta de mama si tata, de tata in special, o evreica din Maroc, doar ca te vei casatori si cu fratii ei si cu tata si sa nu cumva sa ridici tonul ca au tot timpul ceva taios la ei ...., poate o fata din Ucraina, Rusia, Kazahstan, Azerbaidjan, ele au pian si cultura, doar ca in general o completeaza in afara casei, 
Poloneza daca vrei, o primesti ambalata direct in husa de protectie, si asa o vei lasa daca ai noroc de husa frumoasa, 
Iraniana ar fi bine, ca si gruzina, banet cacalau, afaceri la alb si la negru, viata ta se poate imbogati si cu 1-2 ani detentie.
Evreica vorbritoare de romana ai vrea? trebuie sa dai in bobi, evreii de limba romana se cam feresc sa se arate ce sunt...
Nu prea stiu motivul.
Ai avea apoi sansa unei fete necicalitoare, ascultatoare, linistita, e putin ea cam neagra dar oricum ziua are si noapte....adica o ethiopiana.
Ai marele, marele avantaj fata de alti soti ai altorrrrr etnii ca vei avea mancare gatita cu bere....nu  e un vis? sa ai 24 de ore miros de bere in casa....?.
Ultimul punct -scrie -  sa fie o sabra, adica nascuta in Israel.
Daca ai facut armata si  te poti in 3 secunde arunca la pamant si sub pat....e bine...Daca nu exerseaza...
merita....asa cum spuneai au minte brici....

Asa ca, scrie aceaste doleante cadru, incearca sa inveti iudaism vreo 2-3 ani sa faci marele pas,
obisnuieste-te ca vei avea copii evrei ca trebuie sa le faci brit-mila, bar sau bat-mitzva.
Nu te baza pe casatorie in Cipru, Praguai sau chiar Romania....
Partidul religios este la guvernare

Cum vezi , de partea materiala nu am suflat nimic.....
O sa-ti suflu, dar la ureche dupa ce te hotarasti.....
cineva trebuie sa te salveze....!!!!!!!!!!
Sus In jos
http://viatadelangamine.forumgratuiti.com

caut o evricuta....
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
VIATA DE LANGA MINE :: SUBIECTE :: Cultura :: Cenaclul forumului-
Mergi direct la: