VIATA DE LANGA MINE

FORUM DIFICIL PENTRU CEI CE CRED ORBESTE, INDIFERENT IN CE

AcasaAcasa  PortalPortal  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Bine v-am gasit

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Dana H

Data de inscriere : 01/10/2012

MesajSubiect: Re: Bine v-am gasit   01.10.12 19:49

Wau Alexandra ce primire calduroasa , nici nu am intrat bine , sper sa fie bine , si sa nu-mi para rau ca m-am inregistrat.
Sus In jos
Dana H

MesajSubiect: Re: Bine v-am gasit   01.10.12 19:50

Eu nu incerc si nici nu am intentia sa jignesc , suntem oameni in toata firea nu copiii ,
Sus In jos
alexandra

Data de inscriere : 16/10/2011

MesajSubiect: Re: Bine v-am gasit   01.10.12 20:11

Dana H a scris:
Eu nu incerc si nici nu am intentia sa jignesc , suntem oameni in toata firea nu copiii ,

Tocmai de aceea sper sa nu mai vad atitudini copilaroase din partea d-voastra si sa va ganditi si cum poate fi perceput un mesaj pe care-l scrieti , nu mai ganditi doar in nume personal si va scuzati cu "intentia mea e buna" . Tineti minte "poeziile" acelea pe care le-ati scris din tot sufletul, fara intentia de a jigni? Mai mare jignire lirica la adresa crestinilor nu cred ca am citit vreodata

P.S Si acum, dupa ce v-am luat asa direct, va las .N-am vrut sa fiu chiar asa "rece", asa mi-a iesit O seara placuta!
Sus In jos
Dana H

MesajSubiect: Re: Bine v-am gasit   01.10.12 21:38

Cand m-am inregistrat am stiu ce se v-a intampla , am stiut de la inceput , si cred ca o sa mai primesc niste suturi si de la alti colegi , fiecare are religia lui , dar cu totii suntem oameni si cred ca ne vom putea intelege intr-un final , dar daca v-oi posta ceva de religia crestina asta nu inseamna ca am ceva cu ea , ci doar ca asa vad si inteleg eu , la fel si de celelalte .
Sus In jos
abbuviorica
Admin

Data de inscriere : 08/10/2011
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Bine v-am gasit   02.10.12 1:04

Buna seara tuturor.
Doamna Dana H a venit sa se inscrie pe forum la rugamintea mea directa.
Este singura rugaminte directa ce am facut-o cuiva pentru a se inscrie aici.

Am motivele mele.
Unul este felul total incorect si dizgratios cu care am "pictat-o " in urma unor poezii.
Alexandra,am stat mult si m-am gandit,am revazut in minte fraze si expresii ale mele despre alte natiuni sau religii si nu m-am simtit confortabil.
In plus,am intels in cele din urma ca FORMA era deficitara,nu gandirea initiala.
Alt motiv este pripa cu care ne repezim sa judecam partea, neluand in seama intregul.

Ca atare am rugat-o sa ni se alature.
Cu mare emotie si cu mare speranta ca da,va veni.
Acum este aici,unde sper sa fie un cadru civilizat,lipsit de prejudecati,unde fiecare sa fie primit si judecat dupa cum gandeste.

Doamna Dana H
BUN VENIT si MULTUMIRI !!!
Va asigur ca sunteti intre prieteni
Sus In jos
http://viatadelangamine.forumgratuiti.com
riham

Data de inscriere : 04/08/2012
Varsta : 27
Localizare : Romania

MesajSubiect: Re: Bine v-am gasit   02.10.12 7:27

Bine ati venit d-na Dana .

Ma bucur ca ati acceptat inviatia d-nei Abbu si sunteti aici .
Sus In jos
riham

MesajSubiect: Re: Bine v-am gasit   02.10.12 7:32

alexandra a scris:
Dana H a scris:

Tocmai de aceea sper sa nu mai vad atitudini copilaroase din partea d-voastra si sa va ganditi si cum poate fi perceput un mesaj pe care-l scrieti , nu mai ganditi doar in nume personal si va scuzati cu "intentia mea e buna" . Tineti minte "poeziile" acelea pe care le-ati scris din tot sufletul, fara intentia de a jigni? Mai mare jignire lirica la adresa crestinilor nu cred ca am citit vreodata

P.S Si acum, dupa ce v-am luat asa direct, va las .N-am vrut sa fiu chiar asa "rece", asa mi-a iesit O seara placuta!

Nu-i frumoasa deloc primirea .Fiecare are dreptul sa se exprime liber si sa spuna ceea ce gandeste , chiar daca nu ne place noua .Daca ideea nu v-a placut , puteti incerca sa-i demonstrati contrariul .Cu acele poezii dansa a fost atacata de nenumarate ori , nu stiu daca mai era cazul sa fie readuse in discutie .
Cum ramane cu iertarea in crestinism ?
Cred ca fiecare dintre noi avem limba ascutita in unele momente , dar asta n-ar trebui sa ne impiedeice sa ne acceptam asa cum suntem , fara a face un intreg razboi .
Sus In jos
Blandu

MesajSubiect: Re: Bine v-am gasit   02.10.12 11:05

Despre care poezii tot vorbiti ? Bun venit Dana H,pe mine poti sa nu ma respecti ca n-am nici o treaba
Sus In jos
alexandra

MesajSubiect: Re: Bine v-am gasit   02.10.12 11:35

riham a scris:
Nu-i frumoasa deloc primirea .Fiecare are dreptul sa se exprime liber si sa spuna ceea ce gandeste , chiar daca nu ne place noua

Tocmai asta am facut, m-am exprimat liber si am spus ceea ce am gandit, despre o postare de-a dansei postata pe un alt topic al forumului, chiar daca d-voastra nu va place ce am spus. Poate ca iesirea mea a fost mai "dura", dar efectiv m-am saturat de oamenii care ii considera pe crestini niste idoti, care sunt atat de naivi incat sa creada ca noi sau macar unii dintre noi n-am auzit in viata noastra de Conciliul de la Niceea si ce s-a intamplat acolo si vin acum sa ne "deschida ochii" sau sa ne compatimeasca "indiferenta". Daca gandim in mod diferit, nu inseamna ca suntem ignoranti sau ca n-am studiat cum insinueaza doamna Dana. E usor sa arunci cu afirmatii, dar mai greu sa le sustii. Dansa a venit cu o afirmatie pe topicul Religie,de fapt era o concluzie, i-am raspuns. Oricine are dreptul sa spuna ceea ce gandeste, dar atunci cand imi este atacata credinta in esenta ei, ma vad nevoita sa raspund.

Blandu a scris:
Despre care poezii tot vorbiti ? Bun venit Dana H,pe mine poti sa nu ma respecti ca n-am nici o treaba

Blandule, cine crezi ca le mai tine minte de anul trecut? (......................)

Sus In jos
alexandra

MesajSubiect: Re: Bine v-am gasit   02.10.12 12:01

riham a scris:
Cum ramane cu iertarea in crestinism ?
Omul iarta, dar mai greu e sa uite, mai ales cand persoana iertata revine cu aceeasi atitudine.

Citat :
Fiecare are dreptul sa se exprime liber si sa spuna ceea ce gandeste , chiar daca nu ne place noua
Sustineti dreptul persoanelor de a se exprima liber, prin diferite mijoace de expresie si in privinta profetului musulman Mohammed, chiar daca nu va face placere sa auziti sau sa cititi ceea ce ei cred despre el? Musulmanii trebuie sa tina cont de sensibilitatea religioasa a non-musulmanilor sau doar invers?
Sus In jos
Dana H

MesajSubiect: Re: Bine v-am gasit   02.10.12 13:33

Multumesc doamna Abbu , va multumesc la toti pentru primire , InshAllah sa avem o colaborare cat mai buna .
Sus In jos
abbuviorica
Admin

MesajSubiect: Re: Bine v-am gasit   02.10.12 14:03

D-na Alexandra,sau Alexandra,cum m-am obisnuit,sa tragem o linie si sa privim spre viitor.
O fi fost Lenin cum a fost, dar INVATAT...INVATATI...INVATATI... a spus tare bine.
Asa ca sa invatam unii de la altii, fara a ne critica unii pe altii.
Mersi mult pentru intelegere.
Cea mai grea sarcina, este a demonstra ca toate religile au in ele foarte multe lucruri bune
dar si multe mai putin si ca atat cele bune cat si cele mai putin bune, nu sunt in detrimentul sau
in evidentierea altor religii.

Ps
Mi-am permis sa sterg citatele din postarea Dv...
Nici nu banuiti cat se poate schimba un om in timp nu prea lung, daca vrea sa intelega cu adevarat...
Sus In jos
Blandu

MesajSubiect: Re: Bine v-am gasit   02.10.12 17:24

Cred c-am fost manga rau ca nu-mi amintesc sa fi scris atata pe topicul asta
Sus In jos
riham

MesajSubiect: Re: Bine v-am gasit   05.10.12 8:20

Citat :
Fiecare are dreptul sa se exprime liber si sa spuna ceea ce gandeste , chiar daca nu ne place noua
Sustineti dreptul persoanelor de a se exprima liber, prin diferite mijoace de expresie si in privinta profetului musulman Mohammed, chiar daca nu va face placere sa auziti sau sa cititi ceea ce ei cred despre el? Musulmanii trebuie sa tina cont de sensibilitatea religioasa a non-musulmanilor sau doar invers?[/quote]
In viata Profetului (pbuh) nu avem exemple in care sa fi blasfemiat idolatrii sau obiectele lor de cult .Exista chiar un versete in Coran care interzic musulmanilor sa o faca .
Nu neg ca ma deranjeaza cand cineva isi permite sa vorbeasca urat despre islam si Profet , dar asta nu inseamna ca il urasc .El va da singur socoteala in fata lui Dumnezeu pentru faptele lui .
Ma deranjeaza si cei care in bat joc de crestinism si restul religiilor .Dar , la fel fiecare va raspunde in dreptul lui .De altfel la intrebarile astea am mai raspuns si pe alte topice aici.
Sus In jos
kuki

Data de inscriere : 12/10/2012

MesajSubiect: Re: Bine v-am gasit   12.10.12 21:38

Buna seara si bine ca am reusit sa ma inregistrez, am sa-mi dau o medalie, o inghetata sau o bere, vad eu...Kuki e porecla mea de gradinita si
cred ca am sa fiu o.k. cu nickname-ul asta defiland pe forum.
Asta e, numele cu care am vrut initial sa ma inregistrez mi-a fost respins ca luat.
Doamnelor si domnilor, bine v-am gasit!
Sus In jos
Blandu

MesajSubiect: Re: Bine v-am gasit   12.10.12 22:06

kuki a scris:

Asta e, numele cu care am vrut initial sa ma inregistrez mi-a fost respins ca luat.

ai vrut Blandu,zi drept ?
Sus In jos
riham

MesajSubiect: Re: Bine v-am gasit   12.10.12 22:27

Blandu a scris:
kuki a scris:

Poate e o doamna .
Bine ati venit alaturi de noi , Kuki .
Sus In jos
kuki

MesajSubiect: Re: Bine v-am gasit   12.10.12 23:36

Blandu a scris:
kuki a scris:

daaaaa, blanda Dana:)

multumesc pentru urare, Riham!:)
Sus In jos
abbuviorica
Admin

MesajSubiect: Re: Bine v-am gasit   13.10.12 3:49

Kuki,bun venit pe forum.
Sper sa nu te plictisesti langa noi si sa nu ajungi la concluzia ca pierzi timpul de pomana.

Sti ? Si pe mine ma intriga ceva.
De ce dintre toate topicele ai ales sa raspunzi la cel cu Ierusalimul ?
Recunosc ca inca nu am propriul meu raspuns.

Ieri mi-a scapat cutitul pe podeaua din bucatarie .....
" vine musafir barbat " -zicea mama...
Sus In jos
Blandu

MesajSubiect: Re: Bine v-am gasit   13.10.12 9:52

Daca-i curat si ingrijit las' sa vina,important este sa nu aiba urechile mari (de aici si vorba: marimea conteaza)
Sus In jos
riham

MesajSubiect: Re: Bine v-am gasit   13.10.12 10:17

Blandu a scris:
Daca-i curat si ingrijit las' sa vina,important este sa nu aiba urechile mari (de aici si vorba: marimea conteaza)
Marimea urechilor , de fapt a lobului ajuta la un auz bun.Capteaza mai bine undele .La asta va referiti , nu ?
Sus In jos
kuki

MesajSubiect: Re: Bine v-am gasit   13.10.12 10:19

esti sigura ca era un cutit? poate era o furculita de solingen:)

de ce Ierushalaim-ul?

pentru ca este un oras special si are un loc special in inima mea...sau poate ca e destul de dificil sa citesti si sa scrii pe un forum de pe telefonul mobil, aflandu-te in tren, fiind primul care s-a deschis. alternativa-i una, chiar daca amandoua variantele sunt adevarate.

sunt ani de cand n-am mai scris serios pe un forum, dar nu puteam sa pierd ocazia participarii la cresterea acestui bebelus...

bine te-am gasit, Vio!:heart:
Sus In jos
kuki

MesajSubiect: Re: Bine v-am gasit   13.10.12 10:22

riham a scris:
Blandu a scris:
Marimea urechilor , de fapt a lobului ajuta la un auz bun.Capteaza mai bine undele .La asta va referiti , nu ?

dragilor, iubiti animalele chiar daca marimea urechilor nu este de bon ton ...sunt si ele sufletele.:)
Sus In jos
riham

MesajSubiect: Re: Bine v-am gasit   13.10.12 10:32

kuki a scris:
riham a scris:
Blandu a scris:

dragilor, iubiti animalele chiar daca marimea urechilor nu este de bon ton ...sunt si ele sufletele.:)
Mi-am adus aminte de melodia "iubiti si cainii vagabonzi ".Normal ca toate vietatile merita iubire .
Sus In jos
abbuviorica
Admin

MesajSubiect: Re: Bine v-am gasit   13.10.12 15:21

kuki a scris:
esti sigura ca era un cutit? bine te-am gasit.

Pai da,vorba bancului....

"Adevarat ca va veni cineva la masa, dar nu era cutit, ci furculita,iar masa o ia cineva,dar pentru neplata datoriilor."

De...eu un troll nereusit,...nu m-am prins.

Asa ca povestea magazionerului patriot + google la povestirea cu catelusii, + blogul rezultat, incrucisat cu rezultatul lui Sorinica care duce la acelas blog si cu Ierusalimul mi-a dat in fine un rezultat corect.

Asa ca punct si de la capat.

Multumesc pentru ca esti alaturi de noi,hai sa vorbim de toate fara patima si pretentia ca suntem cei mai destepti.
Desteptii s-au adunat pe alt forum....slava Domnului...sa stea acolo.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Bine v-am gasit   

Sus In jos

Bine v-am gasit
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
VIATA DE LANGA MINE :: SUBIECTE :: Va invit la cafenea....-
Mergi direct la: