VIATA DE LANGA MINE

FORUM DIFICIL PENTRU CEI CE CRED ORBESTE, INDIFERENT IN CE

AcasaAcasa  PortalPortal  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Ole....Ole....Oleeeee ! Nici Basescu,nu mai e....!!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
abbuviorica
Admin

Data de inscriere : 08/10/2011
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Ole....Ole....Oleeeee ! Nici Basescu,nu mai e....!!   11.07.12 11:09

Un parlament care ca majora realizare din ultima vreme a fost schimbarea Wiskyului cu Vodca ruseasca,a votat

256 de voturi pentru şi 114 împotrivă.

Basescu a fost suspendat
printre motive:
Băsescu ar fi uzurpat rolul premierului; justiţia a fost atacată.

un stimat cititor comenteaza:

MAFIA sugruma Romania 11:09 | 9 IuliePIRATULFRATII ASTIA PETREUSI Antonescu si Ponta ca si predecesorii lor , in numele DEMOCRATIEI trambitate fac anarhie, poporul nu face parte din ecuatia intereselor politice. FRATII ASTIA PETREUSI Antonescu si Ponta ca si predecesorii lor dau reglementari ce nasc mecanisme antiprogres si genereaza HAOS nu sunt dezbatute public si nu respecta prevederile Legii 24/2000 privind normele de tehnica ...

Normal,este acelas parlament care trebuia sa respecte hotararea referendumului din 2009 de a se reduce parlamentul la o camera cu 300 deputati.
In schimb avem acum gasti peste gasti si hotie la drumul mare.
Dar sa asteptam ca intai sa se trezeasca incet-incet poporul din indiferenta,canicula si vacante si sa participe la referendumul de la sfarsitul lunii.

Apoi repede-repede,se va constata ca s-a inlocuit un rau cu mai rau si in loc de a ne integra in Europa ne dezintegram in Romania

In final va ofer o interesanta interventie a eseistului Andrei Plesu care
comentează pe un ton amar evenimentele de la Bucureşti interventie ce am pus-o si pe facebook

"Mi-e imposibil să cred că nu există liberali şi pesedişti cu capul pe umeri. Mi-e imposibil să cred că toţi găsesc normal ca un prim-ministru să declare, sinucigaş, că „75% din timpul şedinţelor de guvern“ se dedică răfuielilor politice. Păi de ce?! De ce nu se ocupă Guvernul de zecile şi sutele de blocaje dramatice ale ţării? M-aş fi aşteptat ca experienţa politică a dlui Iliescu să fie mai tare decît o proastă solidaritate de partid; să-l îndemne, de pildă, la o – fie şi discretă – urecheală a „cîrlanului“. M-aş fi aşteptat la oarecare reacţii şi din partea dlui Mitrea. Sau a dlui Vosganian. Sau au o strategie ascunsă de căsăpire a premierului? Mă întreb şi cum e cu „Pro Democraţia“ dlui Pârvulescu. Nu aud nici vocea, de obicei promptă şi nuanţată, a amicului Hurezeanu. De Crin Antonescu nu mai vorbesc. E în transă. Cred că se visează în fiecare noapte în al douăzecilea an de mandat prezidenţial, transmiţîndu-i lui Băsescu al 3547-lea „avertisment serios“.

Concluzii? Două: 1) Mă tem că e mai uşor să te lupţi cu duşmanii politici sau cu înflorirea corupţiei, decît cu prostia şi vanitatea. 2) Pentru prima dată, în ultimii patruzeci de ani, îmi pare rău că mă întorc „acasă“."
Sus In jos
http://viatadelangamine.forumgratuiti.com
abbuviorica
Admin

MesajSubiect: Re: Ole....Ole....Oleeeee ! Nici Basescu,nu mai e....!!   11.07.12 11:45

In fine puturosul de Crin Antonescu s-a instalat-provizoriu,credem noi -la Cotroceni.
Daca pana acum incepea ziua de munca la 11 trecand pe la bufetul Parlamentului,acum nici nu trebuie sa o mai inceapa.
Totul va merge de la sine.
Sus In jos
Dora

Data de inscriere : 24/10/2011

MesajSubiect: Re: Ole....Ole....Oleeeee ! Nici Basescu,nu mai e....!!   12.07.12 22:57

E grava rau situatia.
Domnul Ponta a fost tras de urechi la UE,nori planeaza pe cer,
iar oamenii continua sa stea in nepasarea lor.
Cred ca e cel mai greu moment de dupa revolutie.
Ce zici ?
Sus In jos
Dora

Data de inscriere : 24/10/2011

MesajSubiect: Re: Ole....Ole....Oleeeee ! Nici Basescu,nu mai e....!!   14.07.12 15:07

Sus In jos
abbuviorica
Admin

MesajSubiect: Re: Ole....Ole....Oleeeee ! Nici Basescu,nu mai e....!!   15.07.12 13:09

Dora,am si eu o poza....

dar mai intai..

Imaginati-va o masa de poker,in jur numai profesionisti,oameni grei cu fata brazdata de cacialmale siemotii...
Si un recrut.
Recrutul este Crin Antonescu
Prinde un loc interimar la masa si se aseaza.....
Tacere
Se impart cartile.
Aerul este tensionat,chibitii desi nu vorbesc se foiesc si abea sa abtin sa nu explodeze....

fiecare jucator analizeaza in gand.
Pentru ca novicele si neavenitul sa poata lua banii rechinilor,are nevie de ...chinta royala...
Nimic altceva.
Ceea ce la cazinou este imposibil, in lumea reala mai ales politica este posibil.
La cazinou un jucator prost nu se aseaza la masa bazandu-se pe noroc....
In politica da.

Chinta royala = viitorul politic al lui Crin Antonescu

29 iulie
jumatate +1 votanti
jumatate+1 pentru

chinta royala ??

Sus In jos
maria_s

Data de inscriere : 30/07/2012
Varsta : 39
Localizare : Cairo

MesajSubiect: Re: Ole....Ole....Oleeeee ! Nici Basescu,nu mai e....!!   31.07.12 10:54

Deci sa inteleg ca am scapat de albul de Antonescu? S-a cheltuit o gramada de bani cu referendumul si pana la urma nu au luat nimic , bravo Ponta bravo !! suntem mandri de tine , desi pe vremea cand te-am cunoscut eu erai ca si mine un membru oarecare intr-un partid oarecare , diferenta ca tu ai gasit c...potrivit de lins .

Sus In jos
abbuviorica
Admin

MesajSubiect: Re: Ole....Ole....Oleeeee ! Nici Basescu,nu mai e....!!   05.08.12 0:04

Au fost intrebati romanii care li se pare cea mai onesta meserie.
Adica mai pe scurt in cine au ei incredere

Au iesit pe primii loc pompierii,apoi doctorii,magistratii,profesorii si pe ultimul loc politicienii..

A sta cu dezastrul economic la usa,cu o imagine externa urata sa numeri ,sa scazi si sa aduni voturi,doar,doar iese majoritatea sa-l doboare pe Basescu,este criminal...criminal de-adreptul
Sus In jos
abbuviorica
Admin

MesajSubiect: Re: Ole....Ole....Oleeeee ! Nici Basescu,nu mai e....!!   05.08.12 10:24

Basescu is currently unavailable

Sus In jos
thalesa

Data de inscriere : 26/10/2011
Localizare : Israel

MesajSubiect: Re: Ole....Ole....Oleeeee ! Nici Basescu,nu mai e....!!   05.08.12 13:48

Sa-l ia intai pe Nati Meir.
Cu fulgi cu tot.
Nenorocitul asta a facut atata rau imaginii Israelului,
ca nici toti evreii care au ramas in Romania nu o mai spala
Sus In jos
abbuviorica
Admin

MesajSubiect: Re: Ole....Ole....Oleeeee ! Nici Basescu,nu mai e....!!   05.08.12 14:20

Thalesa,nu ma conduce unde nu vreau sa ajung...
Sa ramanem la Basesecu,despre care am citit o interesanta apreciere,a unui om ce pare documentat.
am citit-o dupa ce s-au vehiculat in presa citate ce seamana al naibii cu amenintarea cu moartea.....

Mădălin Voicu:
“Băsescu trebuie să-şi dea demisia ca să nu iasă cu picioarele înainte din politică. Daţi-mi voie să cred că ăsta e un mod mai clar de a explica oamenilor ce TREBUIE să se întîmple.”

Alexandru Athanasiu:
“Îi spun lui Traian Băsescu că dacă va continua să se agaţe de putere va avea parte de un sfârşit tragic.”

Viorel Ponta:
“Băsescu îşi joacă viaţa şi libertatea.”

Asadar vorbim de un muribund,de un om mort sau un supravietuitor ??

Eu ii dau cuvantul lui Marius Oprea,care scrie:

Mă tot gîndesc de o bună bucată de vreme la cel mai singur om din România. La Traian Băsescu. La tăcerea lui. O tăcere de-a dreptul asurzitoare. La singurătatea lui. Oare ce face el acum? Se uită la televizor? S-a mai spălat pe faţă în zilele din urmă? A mai vorbit cu soţia, cu fetele lui? Are cearcăne? Mai este în ţară, sau a fugit în China, unde pare a se simţi bine? De fapt, mai trăieşte, sau lumea cere demisia unui om sfîrşit? Nimeni nu ştie. Eu cred că Băsescu a murit. E un cadavru politic, care acum îşi aşteaptă pe catafalcul de la Cotroceni îmbălsămarea cuvenită fiecărui lider de talia sa. Este finalul apoteotic al unei cariere politice pe măsură. O carieră în care acest om deosebit, dăruit cu o putere de distrugere echivalentă cu a unei întregi flote de cuirasate, a scufundat tot ce i-a ieşit în cale.

continuarea aici,merita :
http://www.observatorcultural.ro/Basescu-e-mort*articleID_26453-articles_details.html

Ultima editare efectuata de catre Admin in 06.08.12 0:06, editata de 2 ori
Sus In jos
riham

Data de inscriere : 04/08/2012
Varsta : 27
Localizare : Romania

MesajSubiect: Re: Ole....Ole....Oleeeee ! Nici Basescu,nu mai e....!!   05.08.12 22:02

Acum citind aceste comentarii , am auzit de o proorocire din asta , cum ca Basescu va fi asasinat .
Bine eu am luat-o ca pe o gluma dornica de a atrage atentia..dar..cine stie ? :))
Sus In jos
thalesa

Data de inscriere : 26/10/2011
Localizare : Israel

MesajSubiect: Re: Ole....Ole....Oleeeee ! Nici Basescu,nu mai e....!!   06.08.12 0:10

Si noi,in Israel,am facut o glume nereusita.
L-am pozat pe primul ministru in haine SS.
Un nebun a luat-o de buna si l-a impuscat.
Sus In jos
riham

Data de inscriere : 04/08/2012
Varsta : 27
Localizare : Romania

MesajSubiect: Re: Ole....Ole....Oleeeee ! Nici Basescu,nu mai e....!!   06.08.12 0:41

Nu cred ca Basescu mai are nevoie si de-o gluma :))
Sus In jos
abbuviorica
Admin

MesajSubiect: Re: Ole....Ole....Oleeeee ! Nici Basescu,nu mai e....!!   21.09.15 23:11

Or sa fie femeile gramada la usa coloratilor pentru a ramine gravide! 
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Ole....Ole....Oleeeee ! Nici Basescu,nu mai e....!!   

Sus In jos

Ole....Ole....Oleeeee ! Nici Basescu,nu mai e....!!
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
VIATA DE LANGA MINE :: SUBIECTE :: Ultimele stiri politice :: Stiri Romania-
Mergi direct la: